Co se venkovních, zahradních bazénů týče, tak v tom jsme snad světovou velmocí. Zkuste se v létě proletět nad českými městečky a vesnicemi a pozorujte ty modré flíčky různých tvarů v zahradách. Je to bazén vedle bazénu. To ukazuje jen to, že jsou v dnešní době již poměrně cenově dostupné a může si je dopřát každý, kdo je má kam umístit. Mohou být zapuštěné do země nebo polozapuštěné nebo stát na povrchu. Záleží na vašich finančních možnostech a představách. Berte také ohled na malé členy vaší rodiny, abyste je nevystavovali riziku pádu do vody a utonutí.
andamanské moře
Ať již si vyberete ovál, kruh, osmihran nebo jiný tvar, dbejte také na správné zastřešení, abyste nemuseli každý den odstraňovat z povrchu nečistoty, které tam napadají a zanese vítr nebo utonulý hmyz a hlodavce. Ideální je pevné zastřešení, které můžete odsouvat nebo shrnovat, a které vám zároveň zajistí oteplování vody v chladnějších dnech. Zvláště zjara a na podzim. Někdo dává přednost plachtě položené na hladině nebo natažené nad hladinou, ale tam je právě velké riziko komplikací, když do bazénu spadne malé dítě nebo třeba pes. I v případě zastřešení se vám může stát, že se v bazénu vytvoří něco, co tam mít nechcete. Často to bývá pěna z různých krémů a mycích prostředků, které tam zanese člověk. S těmi ale není problém si poradit .
schůdky do bazénu
Kdo má štěstí a má dostatek místa, může si buď přistavět bazén k domu, který bude moci pak užívat po celý rok nebo již při stavbě domu s ním počítat a zabudovat ho do stavebních plánů. Je to samozřejmě luxusní pocit, když si můžete z postele ráno zaskočit zaplavat pár temp na probuzení a po práci si znovu v bazénu protáhnout záda. Jen myslete na správné odvětrávání a také vytápění, abyste si mohli vodu opravdu užít.