1.       Správný jídelníček: to je rozhodně bod číslo jedna. Všichni vždy říkáme, že to víme, ale upřímně to většina z nás stejně nedodržuje. Ovšem důležité to je, jinak nikdy nemůžeme žít zdravě.

2.       Ovoce, zelenina, ryby!: velmi důležité položky našeho jídelníčku, je třeba, abychom alespoň jednou týdně nějakou rybu snědli a ovoci a zelenině se snad ani nemusíme, bavit.

stará zelenina

3.       Pít, pít a pít: dodržovat pitný režim je taky jedním z nejdůležitějších bodů, které bychom měli dodržovat. Samozřejmě, nejlepší volbou je obyčejná voda. Měli bychom vypít alespoň dva litry vody – popř. jiné tekutiny. Zároveň bychom se ale měli vyhýbat slazeným nápojům jako jsou třeba kolové nápoje, ale i přeslazené minerální vody.

4.       Omezit sladké a vyhledávat tzv. “zdravé tuky”: tuky jsou pro nás rozhodně velmi důležité, není tím však ale čokoláda nebo sušenky. Zdrojem zdravých tuků jsou třeba vlašské ořechy, dýňová semínka a hlavně ryby. Proto jsou pro nás ryby důležité ve všech směrech.

5.       Odpočívat: jestli máte chvilku pro sebe, tak se vykašlete někdy na úklid a jiné věci, radši si lehněte, přečtěte si nějakou knížku a chvíli vypněte a jen odpočívejte.

6.       Meditace: není to druh cvičení a odpočinku pro každého, ale stačí si najít 15 minut denně, zapnout si nějaké relaxační písničky, zavřít oči a užívat si daného okamžiku. Rozhodně vám to prospěje.
cereálie s banány

7.       Nestresovat kvůli zbytečnostem: malá dávka stresu je sice k životu potřebná, ale stresovat se třeba každý den a ještě kvůli maličkostem, které jdou změnit, to je velmi zbytečné a nepotřebné.

8.       Nekouřit a nepožívat návykové látky: řekla bych, že nic jiného k tomu nejde dodat. Rozhodně to není něco, co by bylo našemu životu potřebné.

9.       Užívat si život naplno, i když někdy to prostě nejde: to je podle mě nejlepší rada, která může být na konci tohoto článku. Jednoduše, prostě se někdy vykašlete na problémy. Všichni mámě něco, co nás trápí.