Jak ušetřit peníze za hudební alba?

Někteří z nás neřeší, co kde poslouchají, ale někteří lidé se svým způsobem hudbou živí, i když nejsou zpěváky či nehrají na hudební nástroje.
 výběr desek
Ptáte se, jak je to myšleno?
Myslíme v tuto chvíli na různé choreografy, kteří pro svoje tvůrčí aktivity potřebují mít přehled nejen o aktuální hudební situaci, ale potřebují mít také k dispozici k poslechu různou hudbu z řady klasiky či instrumentální verze různých moderních písní.
Pokud by měl takový choreograf připravit dílo na neznámou hudbu, nebude to úplně tak ono. Potřebuje hudbu znát. Pokud má i hudbu nějakým způsobem upravit, aby byla pro dané vystoupení, ať už módní přehlídku či cokoli jiného vhodná, musí mít hudbu na poslouchanou ještě před tím, než se rozhodne právě pro dané dílo.
desky s hudbou
A poslouchat album ještě před rozhodnutím, zda si ho koupíte, bylo do nedávna takřka nemožné. Takový autor díla musel opravdu hodně peněz vydat ještě před tím, než věděl, zda je tato hudba vhodná pro jeho cíl.
V posledním desetiletí se však nejen ve světě, ale i u nás, rozmohla možnost poslouchat hudbu online. Tedy nejen přes Youtube, ale také přes různé streamovací služby, jako jsou například Spotify či Deezer.
 
V čem je výhoda?
V některých případech zdarma či za menší měsíční poplatek můžete poslouchat neomezeně hudbu právě z daných mobilních aplikací či webových desktopových aplikací. V podstatě, když to vezmete kolem a kolem, máte za hodinu poslechnuté jedno album a pokud se tomu věnujete intenzivně, třeba osm hodin denně, můžete si za jeden pracovní den poslechnout klidně právě osm alb, které jste si vůbec nezakoupili. Zaplatili jste jeden měsíční paušál 200,- Kč. Když si vezmete, že jedno album koupíte také samozřejmě nyní již online, třeba za 200,- Kč, je vám jasné, že míra uspořených peněz je neúměrně vysoká k užitečnosti této služby.
 
Jenom pro lidi, co pracují s hudbou?
Samozřejmě takové streamingové služby nejsou určeny jen pro lidi, kteří se takto hudbou živí, ale pro kohokoli, kdo miluje hudbu a rád poslouchá sám sebou vybrané písničky. Můžete si udělat vlastní seznamy a kdekoli hudbu poslouchat, pokud máte internetové připojení. A pokud ne, existují i možnosti, kdy i v režimu off-line můžete hudbu poslouchat.

Autor příspěvku: luxity.cz