Nahoru a dolů – bezpečně po schodech

Hlavní funkcí schodiště je samozřejmě propojení jednotlivých podlaží bytových nebo i rodinných domů. Zatímco ve společných prostorách městských bytů se zase tak mnoho nemění, v rodinných domech je to zcela odlišné. Schodiště a ještě i zábradlí, což jsou dvě nerozlučitelné dvojice, odrážejí trendy v moderním bydlení a tím zároveň začaly plnit svoji estetickou úlohu. Je ale pravdou, že vždy musí splňovat bezpečnostní normy. A to platí pro všechna schodiště úplně stejně. Nerozhoduje, kde bude vybudované, jak bude vypadat na pohled nebo snad jak bude ukotvené. Je dobré si uvědomit, že především jde o bezpečnost uživatelů a také se k tomu musí tak přistupovat.

světlený vypínač

Světlo je dalším důležitým prvkem

Pro vybudování schodiště hraje podstatnou roli samotný prostor, potom se dá vytvářet vhodná velikost nebo i tvar. Pokud ovšem budou schody osvíceny denním světlem, tak nebude žádný problém se na něm pohybovat. Daleko horší to bude v šeru nebo snad v úplné tmě. Naštěstí v dnešní době se to nemusí řešit loučemi a ohněm nebo baterkami či svíčkami, ale jednoduše plně poslouží funkční elektrické rozvody a kvalitní vypínače. A o ty rozhodně žádná nouze není.

osvícený vypínač

Vypínače, které potěší

Některé druhy vypínačů mají dokonce kontrolku a ta je skutečně výborná. Když je totiž úplná tma, tak nám bude signalizovat, kde je umístěný vypínač a tak naše kroky budou hravě směřovat za světélkem. Stejně tak jako by nás vlákala bludička do své pasti. Jen s tím rozdílem, že jedním stlačením máme rázem zase světlo a můžeme bezpečně pokračovat v cestě. Vypínače Schneider Lightpark udělají radost každému uživateli nejen svým vzhledem, ale i funkčností. Navíc se dají zakoupit v odpovídající barevné variantě, což je velká výhoda, když se bude jednat o interiérové schodiště. Propojení je třeba vytvořit tak, aby se dalo rozsvítit dole, nahoře nebo i v mezipatře. Takovou práci je ovšem lepší svěřit odborníkům, kteří si s tímto hravě poradí.

4.8/5 - (5 votes)

Autor příspěvku: luxity.cz