Bolívie je země mnoha jazyků a mnoha národností. Však se také podle toho i jmenuje. Oficiální název této zajímavé země zní – Mnohonárodnostní stát Bolívie. Je to vnitrozemský stát, který se nachází v Jižní Americe a sousedí se státy

Andy

–         Chile
–         Peru
–         Argentinou
–         Brazílií.

Jestliže se Vám po zaznění jmen těchto států vybaví pestrobarevné oblečení místních lidí a rozevláté tance, můžete s klidem tuto představu přenést i do Bolívie. Kultura všech uvedených zemí je si velice podobná. Pokud byste se vydali směrem na západ, mohli byste navštívit jedno zajímavé město. Jmenuje se Potosí a je to tak trochu kolega našich Kutných Hor. I zde se těžilo stříbro. A vlastně stále těží. Krom něho tu havíři těží i zinek a olovo.

festival

Je libo embryo?

Byl by hřích pobývat v tomto městě a nenavštívit místní tržnici. Pokud si představujete místo, kde ve stáncích nakoupíte potraviny a možná nějaké ty rifle, sluchátka a jinak nic, tak budete muset své představy hodně změnit. Místní trhovci Vám nabídnou krom potravin

–         ovoce
–         zelenina
–         vážené těstoviny
–         rýže
–         maso

věci, které jinde rozhodně neseženete.Nebo už jste někdy navštívili například farmářské trhy nebo asijskou tržnici, kde Vám nabídli lamí embrya? Krom nich si můžete v poklidu koupit i devadesáti šesti procentní alkohol a pro doplnění zásob i dynamit. Myslím, že je to doslova vražedná kombinace.
o   Místní havíři mají ale asi jiné zažívání, protože tento bezejmenný alkohol prý popíjejí běžně, a dokonce jeho konzumaci i přežijí.

vlajka

Město Potosí se pyšní nejen velkou odolností svých obyvatel, ale i tím, že je druhým nejvýše položeným městem na světě. Jeho průměrná nadmořská výška činí tři tisíce devět set metrů nad mořem a žije zde sto sedmdesát tisíc obyvatel. Je tedy zabydlené asi jako naše Plzeň a položené dva a půl krát výše, nežli je naše Sněžka.