Pergola je velmi užitečná stavba, která nám při pěkném počasí muže udělat opravdu radost. K její stavbě nám pomůžou pevné a normalizované hranoly.

Pergola poskytne spoustu odpočinku a zábavy

Proč si ji postavit?

Tuto stavbu nalezneme na spoustě zahradách, protože skutečně má smysl a můžeme si parádně užít hezké dny. Navíc je to skvělý designový prvek, který rozhodně dodá zahradě kouzlo. Rozhodně ji nenaruší, protože je z přírodního materiálu, který třeba do zahrady hezky zapadá. Navíc je cenově dostupná, a proto se nemusíte obávat vysokých částek. Přes léto v horkých letních dnech se hezky schováme před sluníčkem, kdy si sem dáme zahradní nábytek a můžeme si naplno užívat slunečných dnů třeba se zmrzlinou.

zahradní pergola

Když najednou přijde déšť, tak nám to vůbec nevadí, protože jsme schování pod střechou, takže nás nezaskočí ani nepříznivé počasí při rodinné oslavě. Využití je samozřejmě mnohem více rozmanité, a proto záleží jen na Vašich požadavcích. Třeba na takové letní grilování se venkovní přístřeší na zdravém vzduchu hodí, a proto si pergolu parádně užijete. Při správném postavení a ošetření dřeva bude sloužit desítky let.

Dřevěné hranoly

Stavbu takové pergoly můžete bez problémů zvládnout svépomocí, protože to chce sice jisté plánování a vybavení, ovšem na konstrukci není nic až tak složitého. Naprostý základ je vyměřit a vykopat dostatečné základy, do kterých zabetonujeme betonové patky, a kdy musíme dbát na přesnost. Do nich s upevní základní trámy, jež se dále budou spojovat, aby vznikla pevná konstrukce, kterou nic nezaskočí. Ideální jsou BSH hranoly, protože ty mají optimální vlastnosti pro tyto stavby. Co je to BSH hranol https://blog.pergoly-trutnov.cz/2019/07/30/co-je-to-bsh-hranol/? Jsou to hranoly z vysušeného a kvalitního dřeva, které mají skutečně dobré vlastnosti.

dřevěné hranoly

Tloušťka lamel se pohybuje okolo 40 mm, takže jak vidíte, tak se opravdu dodržují pravidla, aby hranol měl předepsané vlastnosti. Na dřevěnou konstrukci zbývá ještě dodělat střechu a také podlahu, protože jistě nechcete mít v pergol pouhý trávník. Vybavení s nábytkem záleží už na každém, kdy možností je mnoho.