V pravěku se lidé ukládali ke spánku do lůžek na podlaze vystlaných převážně suchým přírodním materiálem. Ve středověku si začali zhotovovat kožešinami vystlané a dobře odizolované plochy a lehátka, které spáčům poskytovaly mnohem lepší komfort a bezpečí.

starověká postel

Teprve v antickém Řecku, kdy se lidé začali věnovat určité konkrétní činnosti a došlo k rozvoji řemesel a k zdokonalování výroby nástrojů, kterými se potom lépe opracovával další materiál, začaly postele dostávat svou charakteristickou podobu. S poznáváním stavby lidského těla se tento nábytek začal přizpůsobovat k tomu, aby tělu dopřál maximální možné pohodlí.

Dřevo bylo a je dostupným materiálem, dobře se opracovávalo ručně, a ještě lépe to jde za pomoci strojů, a tak je s životem člověka spjaté i nadále, přestože i do nábytkářství pronikly jiné a modernější materiály.

K nejrozšířenějším druhům dřeva patří smrk a borovice. I přes horší zpracovatelnost borovicového dřeva díky jeho smolnatosti, se borovice v nábytkářství rozšířila do celého světa a díky velkému množství druhů nám poskytuje i širokou škálu odlišných dřev.

Dřevěné postele už známe z dob našich babiček, občas se na chvíli do popředí oblíbenosti dostanou postele vyrobené z jiného materiálu, ale dřevo se zase po čase vrátí.

truhlářská dílna

Postel je nábytek, který je hodně využívaný a podstupuje zátěž, a tak dílenské zpracování musí být kvalitní, aby nám postel mohla sloužit kus našeho života a byla stále pevná, stabilní a spolehlivá. Dřevo z borovice je krásné i ve své přirozené podobě, která se časem mění, a proto ho stačí jen přetřít bezbarvým ochranným nátěrem. Postel musí být dostatečně velká a opatřená kvalitním roštem.

Dobře dílensky zpracovaná postel borovice je nabízená v různých provedeních, a i s možností nezávadného barevného nátěru. Postel je dodávaná v demontu s návodem k sestavení.