Proč jet na dovolenou do Spojených arabských emirátů?

Spojené arabské emiráty se díky obrovským zásobám ropy řadí mezi vůbec nejbohatší země světa. Díky tomu na Vás při pobytu v této destinaci čekají velmi moderní a luxusní hotelové budovy, nádherné moře a písečné pláže. Chcete-li proniknout do světa arabské kultury, jsou Spojené arabské emiráty výbornou volbou, protože se jedná o destinaci, která je otevřená evropským návštěvníkům.  SAE jsou federací, která je tvořena 7 emiráty. Mezi turisticky nejatraktivnější se řadí samozřejmě Dubaj a Abu Dhabi. Pokud ale dáváte přednost méně rušnějším destinacím, vybírejte z ostatních emirátů, protože i ty Vám mají co nabídnout.
Bílá mešita

Ráj milovníků nakupování

Patříte mezi milovníky nakupování? Pak vězte, že Spojené arabské emiráty jsou označovány jako nákupní ráj. Obchodní centra jsou zde podobně jako jiné budovy moderní a přepychové. Luxusní oblečení či elektronika je zde levnější než v Evropě, protože se zde neplatí daně. Kromě nového šatníku si tak odvezete nezapomenutelný zážitek, kterým nakupování v hlavním městě Dubaji je.
život v Dubai

Poznejte nové chutě a vůně

                Arabská kuchyně se může pochlubit celou řadou vynikajících jídel. Milovníci masa si jistě pochutnají na klasickém hovězím či kuřecím mase. Hojně se zde nabízí maso jehněčí a přirozeně také ryby. Dokážete ocenit čerstvé ovoce a svěží zeleninu? Zelenina je zde nepostradatelnou součástí většiny jídel. Typickými pochoutkami arabského světa jsou tabouleh, cizrnový hummus či sladká baklava. Nezapomeňte pouze na to, že v muslimských zemích je zakázaný prodej alkoholu. Můžete si jej však dopřát v restauracích a barech.

Na co byste jako turisté neměli zapomenout?

Arabské ženy chodí zahalené, a proto je dobré na to při pobytu mimo hotelové komplexy myslet. Evropské ženy nemusí chodit přímo zahalené, ale rozhodně by jejich oblečení nemělo být vyzývavé. Dobrou volbou mohou být lehké splývavé kalhoty doplněné tunikou.
noční Dubai

Pokud se do SAE chystáte v období ramadánu, počítejte s tím, že turisté nesmí přes den mimo hotelový komplex jíst, pít a kouřit.

Občané České republiky nepotřebují mít pro pobyt v SAE vízum, avšak zkontrolujte si platnost svých cestovních pasů. Ta musí mít minimální zbývající platnost 6 měsíců. Pro vstup do země nepotřebujete žádná speciální očkování.

Pokud se do SAE chystáte v období ramadánu, počítejte s tím, že turisté nesmí přes den mimo hotelový komplex jíst, pít a kouřit.

Proč jet na dovolenou do Spojených arabských emirátů?
4.7 (93.33%)3

Autor příspěvku: luxity.cz