Jestliže se chcete vyvarovat nepříjemným problémům, které se mohou v souvislosti s vodou vyskytnout , pak bystě měli začít provádět její pravidelné kontroly. Možná si to někteří nemyslí, ale úprava PH v bazénu by měla patřit mezi prvotní záležitost, kterou uděláte hned po napuštění vody do vašeho bazénu. I když to někteří neradi slyší, tyhle hodnoty mají obrovský vliv na pozdější fungování chlorových přípravků. Každý z nás určitě ví, že chlór je nejdůležitější přípravek pro úpravu vody a je důležité, aby byl ve vodě obsažen v takové míře, která bude dostatečná. Určitě by nikdo z nás nechtěl, aby se voda v bazénu stala rájem pro bakterie nebo řasy.
vlna na moři
Pokud při měření PH zjistíte, že je o dost vyšší, než je stanovené rozmezí hodnot, jako první by vám mělo dojít to, že je něco špatně a vašim cílem by tedy mělo být jeho okamžité snížení. Právě tohle je totiž ten případ, kdy v boji začínají selhávat chlorové přípravky a začnou vznikat řasy. Může k tomu dojít v případě, kdy vodu napouštíte z veřejné sítě nebo pokud používáte k ošetření salinizační jednotku.
Jestliže naopak zjistíte, že je PH snížené, je důležité použít přípravek pro jeho zvýšení. Právě ke snižování může docházet, pokud vodu do bazénu napouštíte z podzemních zdrojů.
mraky nad ostrůvkem
Hodnoty jste schopni zjistit pomocí testeru. Kontrolu hodnot byste měli provádět nejlépe každý den a při extrémně vysokých teplotách nebo větším využíváním koupání. Takových kvalitních a hlavně spolehlivých testerů jste schopni sehnat mnoho a to ať už na internetu nebo v kamenných obchodech. Mohou být ve formě tabletové, kapkové nebo jako testovací proužky. Záleží jen na vás, co si vyberete.
soumrak nad mořem
I přípravky pro zvýšení nebo snížení PH existují a jsou snadno dostupné. Nejčastěji se vyrábí v kapalné nebo granulové formě a to dokonce v různě velkých baleních.
Nebojte se bojovat s PH. Na konec uvidíte, že vy budete ti, kteří nad ním zvítězí.