První pomoc pro vaše nožky

Nohy vám slouží celý den, díky nim můžete chodit, běhat, tančit, skákat i sportovat. Proto by si zasloužily řádnou péči, po které po celodenní námaze jistě stojí. Jedině tak budou svěží, odpočinuté a zdravé.

·         NA UNAVENÉ A OTEKLÉ NOHY
Pokud jsou vaše nohy unavené po celodenní námaze, dopřejte jim zaslouženou úlevu. Nejprve si lehněte, a nohy opřete o zeď. Zadržené tekutiny budou proudit směrem k srdci, a otoky nohou tak zmizí. Poté jim dopřejte teplou lázeň s vanilkovou esencí. To vám rozproudí krevní oběh, otoky se zmírní a pocit těžkých nohou vymizí. Uvidíte, že se po pár minutách dostaví absolutní úleva.

·         NA KŘEČOVÉ ŽÍLY
Jako prevenci proti křečovým žílám je dobré pít čaj z natě violky, nebo jezte dostatek rybízu či jeřabin, které jsou obrovským zdrojem rutinu, který čistí krev a udržuje v dobrém stavu neporušené stěny vlásečnic. Pokud již křečové žíly máte, dopřávejte svým nohám pravidelnou vodní lázeň – střídejte proud studené a teplé vody.

·         NA POCENÍ NOHOU
Pokud se vám nadměrně potí nohy, může to způsobovat nepříjemný zápach, proto dbejte na dostatečnou hygienu. Na zápach nohou vám pomůžou koupele z dubové kůry, ale také speciální deodorační krémy. Boty a ponožky si kupujte z přírodních materiálů, čímž také předejdete nadměrnému pocení.

·         NA STUDENÉ HOHY
Pokud vás trápí studené nohy, nemusíte chodit spát v ponožkách. Stačí, když si budete vždy večer před spaním nohy máčet v odvaru z dubové kůry, octa a soli, který povaříte deset minut.

·         NA PLÍSNĚ
Plísním na nohou se málokdo vyhne. V boji proti nim je nejúčinnější dodržovat hygienu. Řádné umytí a následné důkladné vysušení je velmi důležité, protože ve vlhku se plísním velmi daří. Pokud chodíte do bazénu, dbejte na to, abyste nosili pantofle, protože se zde plísně drží, a tak byste si je mohli snadno přinést i na vašich nohou.

·         DOSTATEČNÁ OCHRANA
Nezapomeňte své nohy během dne dostatečně chránit, což vám zajistí vhodná zdravotně nezávadná obuv.

Autor příspěvku: luxity.cz