Smoothie jsou zdravé míchané nápoje z ovoce nebo zeleniny. Při jejich přípravě se ovoce a zelenina mixuje nebo pasíruje. Do některých z nich se pak přidává voda, mléko nebo třeba zakysaná smetana. Smoothie jsou ideální k dopolední nebo odpolední svačině nebo když potřebujete něčím zahnat hlad. Smoothie je osvěžující a dodá maximum vitamínů a zdravých látek. Tento nápoj tak rychle dodá také energii. Při přidání mléčných výrobků pak nápoj poskytuje také zdroj vápníku a lépe zasytí.

smoothie

V takovém případě byste měli smoothie brát spíše jako jídlo, a nikoliv jako součást pitného režimu. Smoothie je velmi vhodné, kromě svačiny, ke snídani. Řada lidí totiž po ránu nemá hlad. Protože je smoothie lehké a svěží, je správnou volbou.  Smoothie, zvláště ty s přidanými mléčnými výrobky, jsou vhodné také pro doplnění energie po cvičení nebo jiné fyzické zátěži. Při redukční dietě ale pozor na to, že samotné ovoce obsahuje rychlý cukr, který rychle dodá energii, ale nedodá ji na dostatečně dlouhou dobu. Právě proto je vhodné při přípravě smoothie použít mléčné výrobky, které obsahují bílkoviny a ty naopak dodají potřebnou energii a tu pak uvolňují postupně. Smoothie pak můžete vyrobit prakticky z jakéhokoliv ovoce či zeleniny. Pro výrobu smoothie si můžete pořídit také speciální smoothie maker.

koktejl
 
Smoothie z banánu a jahod
Pravděpodobně neznámější a nejtradičnější smoothie. K jeho přípravě potřebujete: jeden zmrazený banán, šálek nakrájených jahod a 150 ml mléka. Všechny tyto ingredience stačí společně rozmixovat ponorným mixérem.
 
Borůvkové smoothie
Prakticky stejná příprava jako u banánu a jahod. U borůvek je lepší použít místo mléka zakysaný mléčný výrobek.

malina
 
Špenátové smoothie
Špenátové smoothie je pro mnoho lidí nezvyklé, nicméně chuťově je výborné, a hlavně plné vitamínů. K jeho přípravě potřebujete hrst baby špenátu, šťávu z jednoho pomeranče (můžete dát celý pomeranč i s dužinou) a trochu vody. Všechny ingredience spolu rozmixujte a zdravé smoothie je na světě.