Jedná se o odborný termín, pod kterým si něco představíme, nebo je tomu naopak a nemáte ponětí, co daná slova znamenají? Co je vlastně konsolidace? Ve své podstatě se jedná o proces, který zahrnuje sloučení vašich pohledávek do jedné. Týká se to úvěrů a půjček.

podpis dokumentu

Pokud máte již několik sjednaných půjček a úvěrů tak pomocí konsolidace (to znamená, že všechny tyto produkty sloučíte do jednoho finančního produktu) můžete dosáhnout snížení splátek a získáte jeden výhodný finanční produkt.

inflace peněz

Zjednodušení životní situace

Tento proces se využívá především v případě, kdy už máte několik různých finančních produktů a splácíte vysoké částky. Jakmile půjčky začnou dosahovat neúnosné míry, je zapotřebí začít jednat. Často to dojde tak daleko, že člověk už není schopný ani splácet a má vyšší výdaje než příjmy. Jakmile výdaje přesahují výši vašeho příjmu, pak se dostáváte do složité životní situace.

a) Zastřešující půjčka
Tato nově vzniklá půjčka se také často nazývá jako zastřešující. Z této půjčky jdou platby na veškeré vaše dluhy. V praxi to znamená, že z této jedné „zastřešující půjčky“ jdou platby na veškeré vaše úvěry a půjčky, které jste již v minulosti měli. Jedná se o kreditní karty, bankovní i nebankovní půjčky, spotřebitelské úvěry, kontokorent a mnoho dalších.
b) Získáte jeden výhodnější produkt
Díky konsolidaci půjček získáte jeden výhodnější finanční produkt https://www.fahd.cz/konsolidace/. Najednou budete mít nižší měsíční splátky a všechny dluhy za půjčky a úvěry budou pod jedním produktem.
c) Snížení splátek
„V nouzi poznáš přítele“, to je přísloví, které se často říkává mezi lidmi. Způsob sloučení půjček díky konsolidaci do jedné, vám může v mnohých ohledech pomoci. Především jde o snížení splátek, které se díky sloučení do jedné půjčky sníží.
Konsolidaci provádí jak bankovní tak i nebankovní společnosti. V mnoha případech se provádí i za cenu toho, že dojde k navýšení doby splácení. Každý si dobře rozmyslí, jestli mu to stojí za tu cenu, že se nedostane zbytečně do dalších finančních potíží.