Víte o tom, že mnohé stěhovací firmy provádí montáž nábytku v Praze odnesto.cz jako součást běžných pracovních postupů, a že není podmínkou se nikam stěhovat? Jestliže například zakoupíte šatní skříň, manželské dvojlůžko nebo dokonce kuchyňskou linku a přijde vám domů namísto nábytku jen hromada papírových krabic, stěhováci vám s touto skládačkou pomohou. Jaké to vlastně přináší výhody kromě toho, šetříte svůj čas i námahu?

kuchyňská linka

Nespadne vám deska na hlavu – může vám to připadat přinejmenším směšné, ale pády desek z větších výšek, kdy jste neopatrní a neobratní, se bohužel stávají. Kromě toho, že vám spadne na hlavu nebo na záda, může dopadnout přímo na podlahu a následně se kus desky odštípnout a nevratně poškodit. Zvláště u dřevotřískové dýhy je to pak vidět, a to by byla škoda, poničit nábytek hned první den, že?

nábytek v kanceláři

Vruty projedou skrz naskrz – někteří výrobci nábytku vytváří i velmi odvážná montážní řešení, kam patří kupříkladu přichycení kolmých desek vruty skrze předvrtané otvory. Ta mívají zahloubení pro hlavu vrutu, ale pokud se tu vyskytne měkčí materiál a předvrtaný otvor je hlubší, vrut se již nezachytí včas za pevný doraz a proleze skrz desku na její povrch. A mít smontovaný psací stůl s dírou uprostřed od průchozího vrutu byste jistě nechtěli. Amatéři si na to nemusí dát pozor, zatímco profesionálové tento problém již znají.

Nesrozumitelný návod a popletené díly – mnoho návodů k montáži nábytku je pouze v kreslené podobě, a pokud je výtisk špatně čitelný nebo není návod jednoznačný a lze tam snadno zaměnit některé díly mezi sebou, může se pak stát, že provrtáte vruty desky tam, kde nemáte, a je to podobné, jako s horní deskou psacího stolu a s dírou po průchozím vrutu. Stěhovací firmy, které tyto práce provádí, si uvědomují, jaké nebezpečí hrozí při záměně dílů, a postupují obezřetně, aby se to nemohlo stát. A pokud přece jen ano, jsou pro tyto účely pojištění.