Pokud máte v plánu vyrazit do Londýna, měli byste určitě navštívit alespoň pár obchodů, aby vám zůstalo alespoň něco malého na památku. Stačí i nějaký ten suvenýr v podobě klíčenky s telefonní budkou nebo londýnským autobusem.
řeka v Londýně.jpg
Někteří lidé jezdí ale do Londýna pouze za jediným účelem a tím jsou jednoznačně nákupy. Je pravda, že nabídka rozhodně není malá a slevy jsou velkým lákadlem pro každého z nás. Ve slevách zde totiž nenakoupíte nejen oblečení ale i dekorace, kosmetiku a mnohé další.
Pokud v Anglii podlehnete nákupní horečce, vůbec nic si z toho nedělejte. Podlehne ji zde totiž skoro každý. Jestli se navíc opravdu vydáte do Londýna, měli byste si nechat už při balení v kufru dost místa, aby se vám tam všechno vešlo. Není totiž žádnou novinkou to, že si odtud lidé odváží plné krabice čajů nebo i krabici nových bot.
Nejoblíbenějším místem pro nákupy je hlavně Oxford Street. Má několik kilometrů a nachází se na ni samé obchodní domy se značkami jako je New Look, H&M, Next a další. Rozhodně si každý najde obchod dle svého vkusu. Je možné navštívit i obchodní dům Selfridges, který zboží nabízí už více jak sto let.
tower bridge.jpg
Věřte, že slevy potkáte opravdu na každém rohu. Pokud byste chtěli obnovit váš šatník opravdu krásnými a kvalitními kousky a přitom ještě ušetřit, pak byste se měli do Londýna vydat v době výprodejů.
Nejlepší a nejvýhodnější ceny se objevují hlavně na konci letních prázdnin nebo Vánoc. Nebuďte překvapeni tím, když nějaký kousek zakoupíte pouze za 1 £, v době slev je to v Londýnských obchodech úplně běžné.
mrakodrapy londýn.jpg
Jestliže máte raději značkové obchody, určitě můžete zavítat i do obchodu s názvem TKmaxx, kde nakoupíte za velmi rozumné ceny. Můžete v něm najít zboží od značek jako je Nike, Calvin Klein a mnoho dalších.
Oblíbený je také Primark, který prodává oblečení ze své vlastní kolekce.
Jestli se někdy vydáte do Londýna na nákupy, určitě ani jedno z těchto míst nesmíte vynechat, pokud chcete nakupit opravdu za skvělé ceny.