Všude se nadává, že český důchodce, který ani s důchodem vyjít nemůže, živoří, zatímco jiní si užívají a přitom ani nepracovali den v životě. Tady nám to trošku kolísá, protože stát poskytuje řadu nástrojů pro lidi, kteří potřebují pomoc v tíživé životní situaci, největší problém je tehdy, pokud o tom daní lidé nevědí anebo netuší, nebo si myslí, že na to nemají nárok automaticky, aniž by se zeptali. Není to vůbec jednoduché, ale pokud člověk zapřede na správnou strunu, všechno jde. Největší brzdou je právě nedostatek informací, které jiní mají již dávno a tak si ulehčují žití na tomto světě. Přeci jen, i kdyby to byl příspěvek 1 700 korun za měsíc, tak by to nebylo špatné.
červené nehty

Doplatky a příspěvky

Na internetu si stačí najít hned několik kalkulaček, které vám vypočtou, jestli máte nárok na příspěvek nebo ne. Stačí si zadat do internetového prohlížeče „kalkulačka příspěvek na bydlení“ a máte všechno, co je třeba. Nezapomeňte! Musíte mít aktuální kalkulačku pro rok 2018, jinak budete mít starší informace a nemusí vám to již projít. Zkuste si tak z pohodlí domova, například s pomocí potomků, pozjišťovat, na co všechno máte nárok. Sice zabijete celý den, ale pořád lepší, než dále živořit, pokud tedy opravdu živoříte.
malé domečky

Někteří jenom mlží

Spousta z nás si ale představuje, že je to horší, než to je. Ať už si chceme zanadávat nebo se snad připojit k vlně, každého život najednou stojí za prd. Ano, člověk si nemůže tak úplně vyskakovat, nemůže chodit každý den do nejlepší restaurace, nemůže si kupovat nejlepší jídlo. Ale buď je to opravdu tak strašné, jak tvrdí internetoví diskutéři anebo to není zas tak strašné a jenom je to o lehkém účetním přesunu = přestanete kouřit a najednou máte klidně i tisícovku měsíčně, lehoučké.
Ale vážně, přestat kouřit ve vysokém věku není žádná hračka, a tak budete mít stále lepší, když se poptáte na úřadě, jestli vám náhodou stát nevypomůže a co víte, třeba budete mile překvapeni.