Nejen velká zásoba inspirace na jednom místě, ale také návodů nebo triků, které usnadní život.
Získáte snadno a rychle široký přehled na nejrůznější odvětví. Pokud nemáte již nainstalováno běžte se podívat, o co vše jste přišli
Chcete, aby Váš dům byl útulnější nebo se naučit více jazyků či začít zdravěji se stravovat?
čaj u deníčku
 
Co je to Pinterest a jak ho používat?
Pinterest je aplikace, kterou si můžete stáhnout na všechny chytré zařízení, kterými jsou např. telefon, tablet či počítač, nebo vyhledat prostřednictvím internetového prohlížeče.
Tato stránka slouží především kinspiraci od ostatních uživatelů nebo naopak vkládání vlastních souborů, které mohou vidět i ostatní uživatelé.
Poté se zde bezplatně přihlásíte a vyberete z několika nabízených tematických oblastí, které byste rádi sledovali nebo vás zajímali. Každý si opravdu vybere z mnoha zajímavých témat – bydlení, Vánoce, svatba, kresba… Jelikož mě baví a chci sledovat nové příspěvky z oblasti kresby, sportu a citátů, zvolím tyto.
Podle tohoto výběru se vždy po přihlášení zobrazí náhodné nově přidané tematické fotky, videa, které se nazývají piny. Také je snadno vyhledáte pomocí klíčových slov v jakémkoliv jazyce.
Smíte je okomentovat či vložit podobný nápad, uložit do svých vytvořených tematických složek – nástěnek. Zde máte veškerý přehled uložených pinů, které vás zaujaly a chcete je mít systematicky uspořádané a vidět zpětně.
Já si tedy založím několik nástěnek s již zmiňovaným sportem, kresbou a citáty, které budu zde ukládat a uchovávat seřazené podle daného tématu.
Součástí příspěvku je přiložený odkaz na tento obrázek, video, v jakém článku, blogu, e-shopu či sociální síti jej nalezneme. Tímto způsobem můžete využívat aplikaci k určité formě reklamy na webové stránky a upozornit na ně neobvyklou podobou.
 
Pinterest lze vnímat jakýmsi moderním internetovým prostředkem.
Důraz je kladen především na originalitu a vizuální stránku veškerých příspěvků.
Platí zde jakési pravidlo: „čímvíce nevšední a výstřední, tím úspěšnější.''
 pinterest ikona
Záleží jen na Vás, do jaké míry tento nástroj využijete. Bude-li to jen pro pobavení nebo budete aktivními uživateli a obohacovat tuto aplikaci hojně o vlastní příspěvky.
 
K čemu může sloužit?
·         inspirace pro tvoření, focení
·         sdílení vlastních nápadů s ostatními uživateli
·         internetová kuchařka
·         módní poradce
·         úprava interiéru
·         pomocník v domácnosti
·         učení jazyků
·         cvičení
·         zábavný program na společenské události
·         citáty