Zná to snad každý. Ihned co se budoucí maminka dozví, že je v očekávání, začne přemýšlet nad pohlavím a jmény dítěte. By také ne, jedná se o jeden z největších milníků života každé ženy. Celá rodina se semkne a začne nakupovat všemožné doplňky a hračky.dřevěné figurky.jpg
Nicméně ať už vybíráte pro vaše, nebo cizí děti, vždy byste měli dbát především na kvalitu. Pokud se rozhodnete investovat do nekvalitního, plastového výrobku, může se vám snadno stát, že se během pár ní používání rozbije. V horším případě se může stát, že se dítě o hračku poraní. Vybírejte tedy vždy jen ty výrobky, které mají v pořádku všechny bezpečnostní potvrzení a jsou bytelné.
Určitě neprohloupíte, investujete-li do nějakého dřevěné hračky (ideálně české výroby). Tento typ hraček je nejen jeden z nekvalitnějších a nejbezpečnějších, ale zároveň vás může hřát na srdci i to, že jste podpořili českou ekonomiku a šikovné české ručičky. Zaručeně vás potěší i to, že bez problému vydrží i několik generací, můžeme teda mluvit o koupi takové kvalitní hračky, jako o investici do budoucna.
Zároveň se v poslední době klasické dřevěné hračky dostávají opět do módy, neboť bylo mnohokrát prokázáno, že daleko více rozvijí dětskou představivost, jemnou motoriku a paměť, nežli jakékoliv „chytré“ hračky využívající nové technologie. Jinými slovy, nic nenahradí starou klasiku.
Pro malé chlapečky je ideálním dárkem například dřevěný vláček ChytráLiška. Vláček je bytelný a vydrží i nešetrné zacházení, kterého se malé děti často dopouštějí. Zároveň je možné pro vláček postavit jakoukoliv dráhu, čímž se perfektně rozvijí dětský mozek.dřevěný vlak.jpg
Malé princezny pak jistě ocení velký domeček pro panenky, kde mohou vymýšlet nejrůznější životní osudy svých hraček. Nicméně se nemusíte bát, že by domeček ztratil na svém půvabu. Jakmile vaše dcerka odroste z dětských let, stane se z domečku nádherný doplněk pokojíčku pro teenagerku.