Používejte vhodnou ptačí směs

Směsi samy o sobě nejsou špatné. S různými přísadami je krmná směs vhodná pro velké množství ptáků. Nicméně, pokud chcete poskytnout měkké bobule a obiloviny s co nejlepší péčí, musíte se ujistit, že směs opravdu obsahuje pouze ty součásti, které splňují požadavky na výživu různých ptáků a mohou být dobře absorbovány jejich zobáky.
sníh na krmítku
 
Pokud se podíváte blíže na krmné směsi nízké kvality, rychle si uvědomíte, že jejich seznam složek byl často namíchán spíše divoce. Například obsahuje celozrnné pšenice, které zpravidla nechutnají zpěvným ptákům – naopak přitahují holuby. Nebo se používají malé sazenice, které konzumují pouze některé druhy lesních ptáků a které mohou vést k divokému rozšíření na zahradě.

Dobré jídlo je zcela spotřebováno

S krmnou směsí lze vybavit ptačí budky a krmné sloupy, ale je také vhodná jako divoká strava. Tam, kde je směs správná, je rychle pryč. Pokud ptačí jídlo leží bez zájmu, je pravděpodobně nevhodné pro ptáky – ingredience jsou staré a kvalita jídla obsahuje něco, co není žádoucí. Žluklá směs se pozná lehce podle pachu.
drobné ptactvo

Slunečnice jsou nejlepší

Dobré krmné směsi obsahují všechny živiny, které zahradní ptáci potřebují. Je-li vyrobena výhradně z přírodních surovin nejvyšší kvality, je to pravý magnet pro ptactvo na zahradě. Správná směs obsahuje mimo jiné i pruhovaná slunečnicová semínka, která jsou v porovnání k jádrům s bílými skořápkami mnohem lepší. Rostlinný tuk z těchto semen je pro mnoho ptáků velmi dobrým zdrojem energie. Navíc otevírání a rozdrcení jader ostří a posiluje zobák ptáků.
Arašídy mají také velmi vysoký obsah rostlinného oleje, a proto by neměly chybět v žádné krmné směsi. Mezi obilovinami obsahují ovesné vločky nejvíce živin. Zvláště pokud jsou pokryty živočišným tukem, tvoří vynikající základ pro zdravou výživu. Rozinky s vysokým obsahem fruktózy chutnají drozdům, kosům a špačkům. A díky obohacení minerály zajišťuje krmná směs dobrou kostní strukturu a optimální trávení zvířat.

Používejte pokud možno přirozenou přírodní směs

Konzervační přísady a umělé příchutě by neměly být přítomny v ptačím krmení, pokud je to možné. Pro všechny milovníky ptáků, kteří většinou chtějí krmit na balkoně, terase nebo přímo před oknem, existují také směsi, které obsahují pouze bezlepkové ingredience. Toto jídlo je úplně zkonzumováno a na místě krmení nezanechává žádné zbytky. Kromě toho semena během procesu výroby ztrácejí svou klíčivost. Proto nemůže dojít k nežádoucímu osetí.