Království boží nebo království svědomí?

Nestává se tak často, že by se hra dostala do světových médií v tak krátké době, hlavně, pokud se jedná o malé studio kdesi uprostřed Evropy. Český tým v čele s Danielem Vávrou však předčil veškeré představy o tom, jak moc úspěšná bude právě vycházející hra. Studio vydalo již dříve několik her světového formátu, jako je například bojová simulace Arma nebo její mód DayZ z postapokalyptického prostředí. Celé je to završené světovým titulem Mafia, která si získala podstatnou část fanoušků kvůli opravdu důvěrnému ztvárnění prostředí v Chicagu za alkoholové prohibice v 30 letech.
 ovladač k videohrám

Čím je Kingdom come jedinečný?

Předně, je to značně a podstatně odlišná hra, co se týče samotného stylu a příběhu, který je zasazen v hráčsky ne tak probádaném a vyhledávaném příběhů. Hra je zasazena do středověku pár let před husitskými válkami, kdy hlavně jižní a západní Čechy zmítaly malé konflikty mezi jednotlivými šlechtici a do toho přichází Zikmund se svou armádou plenit české země, aby donutil Václava IV stát se římským císařem. Ve hře se neobjevuje žádná magie ani nadpřirozené bytosti, je to čistě „historická simulace“ s velmi realisticky pojatým stylem boje, který ale neodradí fanoušky svou složitostí.
 závislí gembler

Začínající projekt

Spíše jako projekt nových developerů, který skončí za pár let v koši, tak to vypadalo, když se studio rozhodlo získat peníze na projekt na fundrasingové stránce, kde je hned několik tisíc lidí podpořilo. Postupně se tak z fanouškovského projektu přesunuli do profesionální fáze a ke dnešnímu dni prodalo studio více než milión kopií hry, což je za pouhých několik dnů naprostý zázrak.
 zřícenina hradu

Čím se může hra pochlubit?

Kromě rekordních prodejů a prodaných kopií, také jedinečnou přírodou, zpracovanou nejnovějším herním engine, krásně vykreslené prostředí České Skalice, kde se také odehrává příběh pomocí revoluční technologie vykreslování a celkově dech beroucí grafikou, kterou ocení každý pořádný fanda. Také historických reálií se studio nebojí a díky dobře zasazenému příběhu mají spoustu možností, jak tento titul ještě více zhodnotit například dalším aktem, který se může odehrávat za husitských válek.

4/5 - (2 votes)

Autor příspěvku: luxity.cz