Očekávání miminka je nepopíratelně dar. S tak vzácným darem však přichází i mnoho obětí, které maminky musí vyřadit z jejich života, i když na nich byly dlouhé roky zvyklé. Zejména, co se týče kosmetických přípravků, které byste měly vybírat pečlivě a se zaměřením na vaši kategorii žen.
těhotenské břicho

Make-up a líčení

Je vaší každodenní záležitostí? Pochopitelně! Jste žena, a tak je vám svět líčení a kosmetiky blízký. Možná to nevíte nebo se o to jednoduše nezajímáte, ale řada kosmetických přípravků, od make-upu až po řasenky, obsahují chemické prvky, které vám škodí na zdraví. Tím, že je denně aplikujete na váš obličej, díky nim do těla dostanete látky, které nemají pozitivní vliv na vaše ještě nenarozené miminko.
Existuje kosmetika, která je čistě na přírodní bází a je tedy možné, používat ji v době těhotenství.Zpravidla se jedná o přírodní produkty, ale myslete na to, že stojí poměrně dost peněz. Pokud vám to však za vaši krásu stojí, rozhodně si dopřejte raději tu, která je vhodná pro těhotné maminky.
opalovací krém na koleni

Péče o tělo

Ženské tělo se v průběhu gravidity přirozeně mění a formuje. Mnoho maminek se nevyhne tomu, že jich postihnou nepříjemné strie, které přichází následkem natahování kůže, kdy přibývají na váze rychlostí blesku. Těm můžete předem pomoci a podstatně jich zmírnit nebo se jim zcela vyhnout.
Krémy, které jsou na nich určené obsahují kolagen a elastin, které pomáhají vytvářet na pokožce nové buňky a zabraňovat jejich popraskání.
Důraz byste měly klást i na sprchové gely a šampóny. Opět platí, že přírodní produkty jsou pro vás a vaše děťátko, které nosíte pod srdcem daleko prospěšnější. Nemějte obavy, že byste díky nim už nevoněly. Jejich parfumace je založená na extraktu z přírodních zdrojů a není nijak upravená.
Můžete samozřejmě použít kosmetiku, která je určená pro miminka. Tím pádem budete mít jistotu, že je pro vás vhodná a budete vonět přesně tak, jak bude ono, když se narodí.
Nezapomínejte dopřát vašim nohám pravidelné masáže. Ty můžete provádět pomocí přírodních olejíčků, které jich uvolní a dopřejí vám zasloužený odpočinek. Jen přece na nich budete nosit nejbližší měsíce zátěž, která vám dá pořádně pocítit, že jsou vyčerpané.