Jednou z chyb, které se spousta žen dopouští je, že si na vlasy nanesou velké množství šamponu. Je to naprosto zbytečné. Pokud zvolíte správnou techniku, bude Vám na umytí stačit jen čajová lžička. Důležité je, aby byly vlasy dostatečně namočené. A už se schyluje k další chybě.
§  Vezmeme šampon a prostě si ho nastříkneme na hlavu. STOP.
Vezmeme šampon a dáme si ho trochu do dlaně. Napěníme a jemně vetřeme do vlasů. Jemnou masáží pak pokožku hlavy příjemně rozmazlujeme. Proč je potřeba rozmazlovat? Protože pomocí masáže se
–         stimulují nervová zakončení
–         zmírňuje se únava
–         uvolňuje napětí a stres.
mladá afričanka
Kromě toho si prokrvíte pokožku hlavy a dodáte kořínkům vlasů potřebné živiny.

Mytí vlasů by měl být malý obřad

Po umytí je potřeba buď chvilku počkat, nebo šetrně z vlasů vymačkat přebytečnou vodu. A můžeme nanášet kondicionér.
o   Pokud by nám zůstaly vlasy příliš mokré, přípravek by z nich stekl a výsledek by byl nulový.
S kondicionérem je potřeba šetřit.Nikoliv z finančních důvodů, ale proto, že by se vlasy příliš zatěžovaly a dříve by se mastily. Nyní zbystřete, aby nedošlo k další chybě. Odborníci na vlasovou problematiku rozhodně zatracují takzvané frotýrování.Česky bychom tento proces nazvali třením mokrých vlasů ručníkem. Mokré vlasy jsou náchylné k poškození a tímto způsobem by se jim narušila struktura vlasového obalu.
rozfoukané vlasy
Kadeřníci radí – mokré vlasy lehce vymačkejte do ručníku, anebo si udělejte na hlavě turban. Dalším prohřeškem, kterého se na vlasech dopouštíme je to, že chodíme spát s mokrými vlasy. Když pominu, že je to velice nepříjemné, tak je to i velice nezdravé. Alespoň pro naše vlasy. Důležitou součástí v péči o vlasy je i vhodný hřeben. Je potřeba zvolit ty, které nemají ostré zakončení. Nejprve pročešte vlasový porost hřebenem se širokými zuby a pak teprve použijte kartáč.