Čím více se o bitcoinu mluví, tím více lidí zajímá, jak těžit bitcoin. Ovšem zdaleka ne všichni se nakonec do samotné těžby pustí. Není to totiž tak jednoduché, jak by to mohlo na první pohled vypadat, a navíc při těžbě této měny si už v dnešní době zdaleka nevystačíte pouze s výkonným osobním počítačem. Mnoho lidí tak nakonec dojde k závěru, že pokud si chtějí své finanční portfolio obohatit o bitcoiny, tak je pro ně mnohem výhodnější si je koupit.

bitcoin

Jestliže vás tedy zajímá, jak získat bitcoin, aniž byste ho museli těžit, můžete si ho koupit. A to hned na několika místech. Stejným způsobem můžete získat i jiné digitální měny, nicméně mnohé z nich jsou zatím poměrně málo známé, a tak se vám může stát, že v některých případech s koupí zvolené digitální měny neuspějete.

Nicméně vraťme se zpět k samotnému proslulému bitcoinu. Ten si můžete zakoupit hned na několika místech. Snad nejjednodušší a nejvíce anonymní je nákup ve směnárně. Ten probíhá stejně jako byste zatoužili po jakékoli jiné zahraniční měně. Zkrátka si počkáte na výhodný kurz a elektronické peníze v požadovaném množství nakoupíte. Podobně můžete nákup uskutečnit také na burze. Existuje hned několik typů burz, kde se obchoduje s bitcoiny. Tato varianta je vhodná především pro zájemce o větší obnos elektronických peněz. Ovšem jestliže pomýšlíte na menší částky, pak neváhejte využít speciální automaty.

těžba

Možná vás přesto láká vydělat si kryptoměnu vlastnoručně tím, že se zapojíte do potvrzování probíhajících transakcí. V tom případě byste měli počítat s nemalou investicí do velmi výkonného těžebního zařízení v podobě btc mineru opatřeného speciálním asic čipem, který vám těžbu umožní. Vzhledem ke konečné ceně takového mineru se ale jedná o volbu pro skutečné zájemce, kteří jsou přesvědčeni o tom, že těžit tuto kryptoměnu se jim opravdu vyplatí.