Nejen kvalitní vlasová kosmetika je základem perfektní a správné péče o vaše vlasy, jejímž výsledkem je nejen krásný účes, ale především zdravé a krásné vlasy. Možností, jak se o vlasy dobře starat, je nespočet, ovšem negativních vlivů, které vlasy poškozují, je mnohem více. Jak tedy docílit toho, aby byly vaše vlasy opravdu krásné, zdravé a neodolatelné?
To, že máte nekvalitní vlasy, nemusí být ani tak tím, že byste je zdědila, mnohdy vlasům škodí péče, kterou jim dáváte, i když si myslíte, že vše děláte správně. Mnohdy pak stačí malá změna, která vede k velkému úspěchu.

Začněte u kořínků
Jedině ze zdravé vlasové pokožky mohou vyrůst krásné zdravé vlasy. Pokud opravdu chcete vědět, jak na tom jste vy, zajděte k trichologovi. To je odborník s trichologickou mikrokamerou, která dokáže odhalit skutečný stav vaší vlasové pokožky. Odhalí nejen důvod padání vlasů, jejich slabost, třepení, důvod vzniku lupů, svědění pokožky, ale i jiné potíže.

Hlavním důvodem bývá špatná funkce mazových žláz, což je nejčastějším problémem nedokonalých a poškozených vlasů. Maz je totiž pro vlasy velmi důležitý, stará se o jejich vláčnost a hydrataci. Pokud mazové žlázy nepracují tak jak mají, zapříčiní to změnu struktury vlasů i jejich intenzivní padání či nepříjemné maštění. Mnohdy je však na vině nevhodně zvolená kosmetika, která může pokožku dráždit či dehydratovat.

Co když máte lupy?
Příčin vzniku lupů může být hned několik, nejčastějším však bývá právě zmíněná nevhodně zvolená kosmetika. Proto je nejvhodnějším řešením volit šampony a obsahem mořského kolagenu, který skvěle zklidňuje a regeneruje. Důležitý je také vlasový peeling, který vlasovou pokožku prokrví a napomůže zvýšit funkci mazových žláz.

Jak vybrat šampon na vlasy?
Šampony byste si měla vybírat především podle aktuálního stavu vašich vlasů. Pokud však šampony často střídáte, vlasům tím nijak neprospíváte. Raději sáhněte po kvalitní vlasové kosmetice, což se vám vrátí v podobě krásných vlasů.