Vyhrajte boj s pocením

Jedná se o přirozenou a prospěšnou činnost lidského těla, kdy jsou prostřednictvím potu z těla odplaveny jedovaté látky. Jsou okolnosti a životní situace – etapy, kdy se potíme více, jako například při nemoci, v období menopauzy apod. Rovněž v případě vyšší fyzické aktivity. Nejedná se jen o řešení pocení v letních měsících. Jsou i tací, kteří se potí více, a naopak jsou jedinci, kteří s pocením nemají takřka žádný problém.

šalvěj
 
Samozřejmostí v rámci každodenní hygieny je používání vhodného deodorantu či antiperspirantu. Ať už náležíte do první skupiny, tj. kdo se potýká s vyšším vylučováním potu či naopak, zajisté vám přijdou vhod následující rady a osvědčené – efektivní tipy. Však se potíme všichni.
 
 

  1. Strava a hydratace– ano, stále zdůrazňován tento fakt, tak moc důležité, v rámci pocení je třeba poskytnout tělu dostatek tekutiny, strava hraje rovněž podstatnou roli, zejména patříte-li k těm, kdo se více potí, je adekvátní se vyhnout nadměrně kořeněným pokrmům, zvýšené konzumaci alkoholu, eliminovat látky obsahující kofein, regulovat přísun bílkovin, naopak je importantní zařazení do každodenního jídelníčku zeleninu v syrovém stavu, vhodný je vyšší přísun zinku, nejlépe v podobě masa, ořechů, alternativou jsou i tablety.

 
 cvičení
 

  1. Oblečení – preferovat bavlněné oblečení a zejména v letním období se častěji převlékat, pro jedince s nadměrným pocením by měl být preferován pouze tento druh tkaniny.

 
 koktejl
 

  1. Zázračná moc nejen bylinek– osvědčená a vyhlášená je šalvěj, ideální je popíjení šalvěje lékařské každý den a to v letním období – až v rámci jednoho litru denně, alternativou může být rovněž yzop lékařský, účinný je jablečný ocet, postačí dvě – tři lžíce do sklenice vody a vypít, nejlépe ráno, jablečný ocet tlumí pocení, jestliže jablečný ocet nejste schopni touto formou dostat do těla, je možno nalít trochu jablečného octa do teplé vody v rámci koupele, působí též efektivně proti pocení, další možná zajímavou, avšak osvědčenou radou je rajčatová lázeň – do napuštěné vany přilijte alespoň dva až tři litry rajčatové šťávy a po dobu minimálně dvaceti minut si vychutnejte tuto blahodárnou a účinnou koupel, alternativou je rovněž v boji či v rámci prevence proti pocení – koupel s přidáním mořské soli, ideální opět dopřát si po dobu dvaceti minut tuto relaxační lázeň, pro boj v rámci pocení nohou postačí nohy namočit do vody, do které přidáte jedlou sodu.
3/5 - (1 vote)

Autor příspěvku: luxity.cz