Úklid jednou pro vždy


Přijdete unavení ze školy, těšíte se na relax doma a co to! Na klice vašeho pokoje visí noční košile. Na stole je čtvrtka pizzy od oběda, krabice s müsli od snídaně, neuklizené časopisy, v rohu štos s vyžehlenými tričky. Vedle stolu rozházená postel. Na zemi, pitel s oblečením, které jste chtěli vyhodit už před týdnem… Nepořádek ve vašem pokoji nebere konce.

koště


I když uklidíte všechen na oko patrný nepořádek a pokoj se bude zdát uklizený, víte, že pod ustlanou postelí se skrývá krabice s výkresy z dětství, které jste chtěli vyhodit, ale nemáte to srdce. Vedle toho je smotaná jógamatka, kterou jste taky nikdy nevyužily. Sbírka pracovních sešitů a bloků se pro změnu pyšní zase v komodě, kde je zaházená několika vrstvami obnošených šál a za vitrínou místo porcelánových skleniček kouká hromada s povlečením, prostěradly a dekami, protože už prostě nebyly kam dát. Tento nepořádek s vámi žije a čím déle je svámi, tím více proniká do vašeho života a tím méně máte síly se ho zbavit. Musíme si představit, že pokoj je jako váš život. Musíte se zbavit vrstev nepořádku, abyste jej jednou provždy vyprovodily ze svého pokoje a tím do svého života navrátily řád a jasno.


Nepořádek vyzařuje negativní energii a ať se před ním schováváme, jak chceme, podvědomě nás vyrušuje, nenechá nás pracovat tak výkonně, jako kdybychom si v pokoji uklidili. Kazí nám klid na kreativitu, chuť na cvičení, soustředění,  při učení, pohodlí při spánku, máme díky němu horší náladu a nejsme spokojení. Je čas jednou provždy říci nepořádku NE.

nepořádek


Pár typů, k práci:


1.       Sepište si místa, kde budete uklízet a každý den jedno z nich ukliďte a odškrtněte.

2.       Vezměte si velkou papírovou krabici, kde umístíte dočasně věci, které si chcete ponechat a velký igelitový pytel, kam naházíte zbytek.

3.       Snažte se nechat prostor pod postelí volný, pokud to není nutné.

4.       Kupte si složky, do kterých umístíte sešity

5.       Na stole a horních částech komod či skříní se snažte nemít žádné věci

6.       Úklid šatní skříně je kapitola sama o sobě. S jejím úklidem vám pomůže tento článek: https://www.lekus.cz/udelejte-si-konecne-ve-vasem-satniku-poradek

7.       Bytové doplňky, koberce a obrazy kombinujte s mírou. Snažte se záchvat minimalistický vzhled

8.       Nové věci běžte koupit až potom, co vyhodíte ty staré

Úklid jednou pro vždy
5 (100%)2

Autor příspěvku: luxity.cz