Možná si říkáte, že nepotřebujete mít moderní ložnici, když jediné, co v ní děláte je to, že spíte. Jenže napadlo vás, že takový člověk spánkem stráví skoro polovinu dne?
Pokud teprve začínáte se stavbou domu a nevíte, kam ložnici umístit, nejlepší bude umístění na severní stranu.
Jestliže už jste ale ve fázi, že byste si ložnici chtěli vybavit podle nejnovějších trendů, pak je to jednoduché. V dnešní době je moderní pokud má ložnice co nejméně nábytku. Takové obyčejné skříně jsou hodně nahrazovány těmi vestavěnými, které mohou mít různé možnosti. Abyste ušetřili místo, dveře skříní jsou řešeny jako posuvné.
čtení v posteli
Hodně lidí to řeší takovým způsobem, že vedle ložnice mají provedenou šatnu, kde se veškeré jejich oblečení nachází.
Místnost bez skříní působí tak nějak vzdušněji.
Pokud se ale ve vaší ložnici bude nacházet pouze postel, můžete ji umístit třeba i doprostřed. Je ale důležité nemít pouze nějakou tu obyčejnou postel. Je jasné, že pro vás musí být pohodlná, ale také by měla splňovat kritérium designu. Velmi hezky vypadá, když je taková postel pojatá jako umělecké dílo. Možná vás překvapí, že opravdu velká spousta lidí si nechává postele vyrábět na zakázku.
bílá postel
Velmi moderní jsou světlejší barvy. Patří mezi ně hlavně bílá nebo krémová.
Nikdy ale nezapomínejte také na osvětlení. Určitě se nedoporučují bodová světla, ale nějaké lampičky, které vám budou sloužit k přečtení knihy.
Co se týká barvy stěn, vždy používejte takové barvy, které nepůsobí agresivně. Ve velkém množství se používá světle modrá nebo zelenkavá. Opravdu nevhodná je černá barva, která se mnohým lidem líbí. Pokud byste ji do ložnice i přesto chtěli, zkuste ji tam mít pouze ve formě polštářů.

Jestli chcete ložnici vyzdobit nějakými obrázky nebo obrazy, dbejte na to, aby jich nebylo přehnaně mnoho. Může to pak zkazit dojem.
Zajímavé je, že v moderních ložnicích v čím dál tím větší míře dnes mizí všechny rostliny, poličky nebo koberce. Jestli tam ale i tak nějaký ten koberec mít chcete, zvolte spíše nějaký ten menší a kusový.
Pokud byste se chtěli dozvědět více, zkuste navštívit .